تبلیغات
بزرگترین مرجع دانلود ایرانیان - حجاب٬ چرا؟
 
بزرگترین مرجع دانلود ایرانیان
هر آنچه که در جست و جوی آن هستید...
درباره وبلاگ


بزرگترین مرجع دانلود ایرانیان فقط برای کاربری آسانتر شما دوستان و کاربران عزیز ایجاد گردیده است

مدیر وبلاگ : MAHDI
نویسندگان
سه شنبه 22 تیر 1389
سلام بر همه
روز عفاف و حجاب
خوندنش پیشنهاد میشه و خالی از لطف نیست(حرف های یک زن جوان به همراه سوال دختری و پاسخ همین زن)...

سلام. حال شما؟ خوبین؟ چه خبرا؟..

اگه تقویم رو یه نگاه انداخته باشین حتما دیدین که امروز٬ دوشنبه بیست و یکم تیر٬ روز "عفاف و حجاب" نام گذاری شده. من خیلی وقته به دنبال بهانه ای بودم که از حجاب بنویسم. راستش تو جایی که ما زندگی میکنیم تا همین چند سال پیش که راهنمایی بودیم پوشیدن چادر اجباری بود و مدیرمون شدیدا سخت میگرفت! نمی دونم الان چه جوری شده. به هر حال... من اون موقع در عین حال که بنا به اجبار محیط چادر می پوشیدم همیشه از چادر بدم میومد. اصلا حجاب برام بی مفهوم بود. نمی فهمیدم برای چی آدم باید بیخودی قشنگی هاش رو بپوشونه. مطمئن هستم خیلی از شماهایی که دارین این پست رو می خونین همین سوال رو از خودتون می پرسین و هنوز براتون قضیه حل نشده است. اما خدا رو شکر همه چیز برای من حل شد. اگه ادامه پست رو بخونین و به صداقتم اعتماد کنید ممکنه جواب بعضی هاشو پیدا کنید. مطمئن باشید اگر حجاب دلیل نداشت٬ یا من دلیلی براش پیدا نمی کردم خودم زودتر از خیلی هاتون٬ دیر یا زود ممکن بود کنارش بذارم.

تا به حال شده از خودت سوال کنی: چرا مرد ها خیلی بیشتر از زن ها رو حرکت خانوم هاشون٬ یا دختر ها و یا خواهرهاشون حساسن؟ دقت کردی ما دخترها خیلی وقت ها خیلی راحت از برادرهامون برای دوست هامون حرف میزنیم. بدون هیچ حساسیت و حتی گاهی خیلی با افتخار؟! حالا تو ذهنت مرورکن. صحنه ای پیدا کن که یه آقا از دختر یا خواهر و بویژه خانومش پیش یه عده نامحرم با شوخی و خنده٬ حرف بزنه . اصلا پیدا میکنی؟ خب.. تا این جا رو داشته باش!

باقی در ادامه مطلب....

چند وقت پیش من یه سر رفته بودم سایت شاهدان. جایی که جمعی از اساتید٬ مشاوره میدن. یکی از معروف ترین هاشونم: آقای دکتر حمید حبشی. یه دختر خانومی سوالی کرده بود تو این مضمون٬ (تا اونجایی که یادمه): "....من با یه آقایی چند سالی رابطه دارم . و ایشون گفته که من با تو قصد ازدواج ندارم..." و در نهایت: "...رابطه من با ایشون چه جوریاست؟ چی کار کنم؟..." حالا جواب دکتر حبشی رو بخون: "بنام خدا. عزیز گرامی! آن مرد یک خائن تمام عیار است !..." فکر شو بکن. مطمئن هستم که اگه طرف میومد این قضیه رو به من یا خانوم دیگه ای میگفت احتمال قریب به یقین خیلی جوابش ملایم تر بود. اینجا رو هم داشته باش فعلا!

دقت کردی خیلی وقت ها خانوم های کم حجاب از طرف بعضی آقایون خیلی مورد احترام قرار میگیرن؟ مطمئنا شما رو که نمی دونم ٬اما من خودم(البته قبل از کشف این اسرار شگفت!!) با خودم میگفتم:     "به به. بارک الله زهرا. معلوم نیست تو عمق وجود تو چه گوهری هست که در رفتار و منشت هویدا شده و این طوری این بنده خدا رو مجذوب خودش کرده!!" اما ...امان از دل غافل! وا حسرتا... لعنت به ناآگاهی که آدم رو به دست کیا که نمی ندازه! این جا رو که دیگه شدیدا داشته باش! بعدا دلیل گریم رو هم میفهمی.  

و اما جواب ها :

همه این تفاوت ها بر میگرده به آگاهی آقایون از مسئله و متاسفانه ناآگاهی ما. نا آگاهی از چی ؟ الان برات میگم:

شاید مثل اون زمان هایی که من اصلا نمی تونستم تصورش رو هم بکنم، احتمالا تو هم نمی دونی که آقایون با بد حجابی خیلی هاشون خواسته یا ناخواسته تحریک می شن. مطمئن هستم که آقایون با خوندن این  میگن: "خب... این که واضحه. یعنی میخواین بگین خاونم ها این چیزها رو نمی دونن؟" باور کنید خیلی هاشون نمی دونن!! ما زن ها اصولا با نگاه کردن به یک آقای حتی جوونی که با وضع فجیعی هم ممکنه بیرون اومده باشه تحریک نمی شیم. معمولش اینه. بدبختی اینجاست که ما فکر میکنیم مردها و زن ها یه جور تحریک میشن. تو یه وبلاگی میخوندم: راه تحریک آقایون نگاهه ٬در حالیکه راه تحریک خانوم ها لمس و تماس. برای همین ما زن ها به طور نا خودآگاه خیلی وقت ها فکر می کنیم که اصلا امکان نداره با بیرون بودن موی ما یا یه آرایش صورت یا یه کم لباس های اون جوری(!) کسی بخواد تحریک بشه! جلب توجه رو که میدونیم و برامون واضحه اما مورد سو استفاده قرار گرفتنش رو  به جرات میتونم بگم خیلی هامون نمی دونیم. اصولا حساسیت بیشتر آقایون به دلیل همین آگاهی اون هاست. چون اون ها خیلی بهتر از دل هم جنس هاشون خبر دارن! من نمی دونم چقدر درسته ولی دقت که کردم به این نتیجه رسیدم شدیدا که: آقایون از وضع ظاهری و رفتار خانوم ها خیلی زود ممکنه تحریک بشن یا در خوش بینانه ترین حالت از طرف یه خرده سواستفاده کنن!!! بازهم میگم: این نتیجه پژوهش ها!! کنجکاوی ها و فضولی های خودمه!!    جون من: تو فکرشو میکردی؟من که قبلا ها نمی دونستم و وقتی فهمیدم خیلی دلم به حال خودم سوخت. به حال همه زن ها دلم میسوزه. واقعا آگاهی درستی نداریم. بگذریم...

در کل زن ها به خاطر زیبایی بیشترشون نسبت به مردها   و با توجه به حساسیت جنسی آقایون به ظاهر و حرکات و تن صدای خانم ها ٬ ضریب خطر شون برای مورد سواستفاده قرار گرفتن خیلی بیشتر میشه. عزیز جان !! به جون تو این ها کشک نیست ها. نتیجه سالها فضولی منه باور کن همش راسته.... راستی! یادته از این بحث شد که خانوم های کم حجاب خیلی جاها مثل بعضی ادارات بیشتر احترام میشن؟ نمی دونم حالا جواب سوالتو گرفتی یا نه؟ خونسردیتو حفظ کن تا بگم. واسه این که خیلی از آقایون از شخص ما لذت میبرن.(بر خلاف تصور ما که فکر میکردیم مجذوب شخصیت مون شدن!). خوششون میاد از خانوم های بدحجاب ٬ اما از اون خوش اومدن های کثیف. می دونن که زن ها ناآگاه هستن و تا میتونن از این از این ناآگاهی سو استفاده میکنن . شوخی و بگو بخند و... من و توی از دنیا بیخبر هم با همون خیالات باطل پیشین خرسند و خوشحال می شیم. بسوزه پدر ناآگاهی...

خلاصه کلام:

به جون خودم و شما زن خیلی می تونه منشا فتنه بشه. باور نمی کنی؟... من و تو که متوجه   نیستیم مردها تنوع طلبن. میگیم باهاشون . میخندیم. پیش شون باصطلاح "تیپ میزنیم". (اول از همه هم به خودم میگم. واقعا...)نمی دونیم که اون زن بنده خداش که تو خونه نشسته از دار دنیا همین یه شوهرو داره. این شوهره میره خونه. زن بیچارش با خودش میگه: "این انگار مثل قدیما دیگه دلش پیش من نیست". ما مسئولیم متاسفانه. نمی دونیم این که میگن "بنیان خانواده " با بی حجابی و شاید بدتر از صرفا بی حجابی، با "بی عفافی" سست میشه٬ کشک نیست... عین واقعیته. باید باورش کنی. حتی اگه سخته برات. خودم چقدر واقعا ناراحت میشم از یادآوری زمان هایی که این چیزها رو نمی دونستم و الان با خودم فکر میکنم : "نکنه اون موقع ها به جرم ناآگاهی٬ از نحوه حرف زدنم٬ پوششم٬حرکاتم که اون موقع خیلی بهشون توجه نمی کردم سو استفاده شده باشه...

بعید میدونم کسی به شناخت درست برسه و باز هم بتونه به واسطه پوشش نه چندان مناسبش و حرف زدن و این جور چیزها٬ به کسی اجازه بده ازش سو استفاده کنه.... چی بگم دیگه؟ همین...

کلام آخر:

من فاطمه زهرا (س) رو پذیرفتم و مطمئن هستم و مطمئن باش که اون برای تمام کارهاش دلیل منطقی داره.نه تعصب بی دلیل. پس به حجابش هم ایمان بیاریم. بدونیم که حجابش و حجاب مون هرگز کار بیهوده و عبثی نخواهد بود. تماما بر اساس واقعیت ها و ضروریاتی ست که ممکنه ازش کامل آگاه نباشیم.

                                         به فاطمه اعتماد کن. 

راستی!..  حرف های منو صادقانه بدون.


سوال:من اصلا با شما نظراتون موافق نیستم من دلیلی نمیبینم خودمو بپوشونم که اقایون تحریک نشن.حجاب من به من ربط داره و خدا نه هیچ کس دیگه پس بهتره هر کس نظرشو واسه خودش نگه داره چون قبر مت ادما جداست!!!پاسخ:
سلام .از اینکه مثل خیلی ها چشم هاتو رو مطالب نبستی ،خوندی و نظر دادی، واقعا ممنونم. این که هر کسی در نهایت- بویژه بعد از آگاهی پیدا کردن- چه چیزی رو انتخاب میکنه ، به قول شما به خودش و خدای خودش مربوطه . باور می کنید من بعد از فهمیدن این مطالب گاهی (اگر چه کم) ولی همین سوال شما ،البته با اندک تفاوتی، برام ایجاد میشد؟! اما من، گیر اصلیم تو این بود که با خودم می گفتم : "همه وظیفه که با ما نیست.آقایون یکم حیا کنن آخه!!من که نمی تونم خودم رو عذاب بدم این و اون به گناه و ...نیفتن!..." اما بعد ها که بیشتر دقت میکردم ، میدیدم اصلا قضیه این نیست. یا حداقل برای من که قرار بود دلم راضی بشه این خیلی مهم نبود. اونچه که بهش رسیدم و دلم انگار درست به دنبال همچین دلیلی بود این بود که:" من انسانم. نه یک ابزار... نه یک آلت و وسیله برای ارضای دلهای کثیف. جای تردید نیست که من نمی تونم با ظاهری که شدیدا جذاب شده، توقع داشته باشم ، وقتی آقایی به من نگاه میکنه ،اندیشه منو ببینه،احساسم رو درک کنه، به نظراتم، حرف های دلم گوش کنه. اون به طور طبیعی و غریزی ،نمی تونه به جز قیافه من به چیز دیگه ای توجه کنه. جالب این که خیلی از ما و من خودم قبلا فقط با کم حجابی میخواستم احساس مخاطب رو جلب کنم. اما دریغ که... ببخشید ...طولانی شد.
کلام آخر:"زنی که زیبایی اندیشه دارد،زیبایی بدنش را نشان نمی دهد."
"دکتر علی شریعتی"


نبع:http://azjenseto.blogfa.com/post-5.aspx

نوع مطلب : سایر موضوعات، آموزش، 
برچسب ها : حجاب٬ چرا؟،
لینک های مرتبط :
شنبه 18 خرداد 1398 02:51 ق.ظ

Thanks for a marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you're a great author. I will remember to bookmark your blog and may come back sometime soon. I want to encourage you continue your great writing, have a nice weekend!
شنبه 18 خرداد 1398 02:27 ق.ظ

Hi, I would like to subscribe for this web site to take hottest updates, thus where can i do it please assist.
سه شنبه 28 شهریور 1396 12:03 ق.ظ
I really like reading a post that can make people think.

Also, thank you for allowing me to comment!
دوشنبه 16 مرداد 1396 10:27 ب.ظ
Hi, I think your site might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog site in Ie, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.
I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:26 ب.ظ
My brother suggested I may like this web site. He
was once totally right. This publish truly made my day.

You cann't consider just how a lot time I had spent for this info!
Thanks!
شنبه 7 مرداد 1396 07:01 ب.ظ
Every weekend i used to pay a quick visit this site, for the reason that i want enjoyment, as this this site conations
really fastidious funny information too.
جمعه 6 مرداد 1396 09:01 ب.ظ
Hi there, I enjoy reading through your article.
I wanted to write a little comment to support
you.
جمعه 16 تیر 1396 06:13 ب.ظ
What's Going down i'm new to this, I stumbled upon this I've found It positively helpful and it has
aided me out loads. I'm hoping to give a contribution & help other customers like its helped me.
Good job.
سه شنبه 26 اردیبهشت 1396 05:10 ق.ظ
core از خود نوشتن در حالی که صدایی دلنشین در آغاز آیا نه حل و فصل خوب با من پس از
برخی از زمان. جایی درون جملات شما قادر به من مؤمن
متاسفانه فقط برای بسیار
در حالی که کوتاه. من این کردم مشکل خود را با جهش در منطق و شما ممکن است را سادگی به کمک پر همه کسانی
معافیت. در صورتی که شما که می توانید انجام من خواهد قطعا بود
در گم.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 04:09 ب.ظ
I'm not sure why but this website is loading extremely slow for me.
Is anyone else having this issue or is it a issue on my end?

I'll check back later and see if the problem still exists.
سه شنبه 29 فروردین 1396 01:48 ب.ظ
My spouse and I stumbled over here by a different web address and thought I might as well check things out.
I like what I see so i am just following you. Look forward to exploring your web
page again.
پنجشنبه 24 فروردین 1396 05:36 ق.ظ
I must thank you for the efforts you have put in penning this website.
I really hope to see the same high-grade content by you in the
future as well. In truth, your creative writing abilities
has encouraged me to get my own, personal blog now ;)
پنجشنبه 24 فروردین 1396 04:07 ق.ظ
Hi Dear, are you in fact visiting this site daily, if so afterward you will without doubt get
nice know-how.
دوشنبه 21 فروردین 1396 07:34 ب.ظ
I go to see everyday some sites and information sites to read articles, except this website presents feature based writing.
یکشنبه 20 فروردین 1396 12:44 ق.ظ
What's up to every body, it's my first visit of this webpage; this blog consists of remarkable and really fine information designed
for readers.
سه شنبه 15 فروردین 1396 12:40 ب.ظ
Hey There. I found your blog using msn. This is a very well written article.

I'll be sure to bookmark it and return to read more of your
useful info. Thanks for the post. I'll definitely
return.
یکشنبه 13 فروردین 1396 03:25 ق.ظ
Wow! This blog looks exactly like my old one! It's on a completely different topic but it has pretty much the same page layout and design. Outstanding choice of colors!
شنبه 12 فروردین 1396 04:13 ق.ظ
Hi, after reading this amazing article i am also cheerful to share my knowledge here with colleagues.
شنبه 4 تیر 1390 02:14 ب.ظ
شما آخرت آرامی خواهید داشت
دوشنبه 18 بهمن 1389 06:19 ب.ظ
خیلی خوب دلالیلو توصیف کردی خداکنه هر خانومی که این مطلبو میخونه یکم بهش فکر کنه و به حرفات اعتماد کنه و در اخر انشاالله بهشون عمل کنه
جمعه 25 تیر 1389 02:11 ب.ظ
سلام
متشکر از نظرتون

درسته یکی از دلایل اینه

امید وارم که همه موفق باشید
جمعه 25 تیر 1389 09:12 ق.ظ
عالی بود. با اینکه من زن نیستم اما حس می کنم اصلی ترین دلیل بی حجابی همین ناآگاهی خانوم هاست.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه