بزرگترین مرجع دانلود ایرانیان
هر آنچه که در جست و جوی آن هستید...
درباره وبلاگ


بزرگترین مرجع دانلود ایرانیان فقط برای کاربری آسانتر شما دوستان و کاربران عزیز ایجاد گردیده است

مدیر وبلاگ : MAHDI
نویسندگان
جمعه 9 مرداد 1388
مرورگر وب جدید Google Chrome - گوگل کروم، از شاخص های امنیتی مهمی برخوردار است که باعث می شود گوگل از این نظر آنرا با مرورگر اپل سفری، موزیلا فایرفاکس و نسخه جدید اینترنت اکسپلورر مقایسه کند.
مرورگر کروم از چهارچوب مشابه دیگر مرورگر ها بهره برده است. به ویژه در استفاده از تکنیک تهیه لیست سیاه از سایت های مخرب و روش گشت وب سایت ها در پشت لایه های امنیتی از جمله درون "جعبه شنی" و مرور ناشناس اینترنت.
گوگل با ارائه گوگل کروم وارد بازار مرورگرهای وب شده است که هنوز انحصار آن در دست مایکروسافت اینترنت اکسپلورر می باشد. اما آیا این تفاوت های امنیتی کروم باعث می شود این مرورگر در جلوه کاربران متمایز ظاهر شود؟
گوگل کروم از قابلیتی معرفی شده در Internet Explorer 8 بهره می برد با نام مرور ناشناس (Incognito) که اجازه میدهد کاربر در این وضعیت با مرور وب سایت ها هیچ رد پایی از خود بر جای نگذارد حتی فایل های کوکی فقط تا هنگام باز بودن پنجره جست و جو در سیستم زنده خواهند بود.
همچنین در لایه بعدی امنیتی گوگل تصمیم گرفته است که از ترجمه صفحات در جعبه شنی (sand box rendering) استفاده کند.
این جعبه شنی در واقع به مفهوم ساده به معنی آن است که هنگامیکه یک مهاجم سعی می کند به درون مرورگر نفوذ کند و بتواند از طریق آن به فایل های سیستمی و ریجستری دسترسی پیدا کند، مرورگر در وضعیت جعبه شنی کار را برای مهاجم سخت تر می کند زیرا وی میبایست اکنون راهی نیز برای دور زدن جعبه شنی فراهم کند. به این طریق که جهبه شنی از ترجمه و تغییر فایل ها توسط موتور نمایش دهنده صفحات وب جلوگیری می کند و از دخالت بیرونی در رجیستری، فایل های سیستمی و هر خواندن و نوشتن دیگری از روی فایل های مهم ممانعت می کند.
اجرای هر Tab در مرورگر Chrome باعث خواهد شد که هر اپلیکیشن وب در پنجره جعبه شنی مخصوص به خود باز شود و در لایه امنیتی از دخالت مرورگر در فایل های حساس سیستم جلوگیری می شود. حتی فایل های اضافه شونده (Plug-ins) نیز در محیط دیگر حافظه Sand Box بصورت امن اجرا می شوند.
اما هنوز با وجود رقابت مرورگر ها برای تامین محیطی امن تر برای کاربران، گوگل کروم شاید نتواند با وجود ارائه نسخه آزمایشی Internet Explorer 8.0، نسخه 3 فایرفاکس و اپل سفری محلی جدا برای ارائه خود پیدا کند.
در بخش مثبت نگری، گوگل کروم کاملاً کد باز (Open Source) ارائه شده است تا هر متخصص امنیت و کارشناس برنامه نویس بتواند در بهبود برنامه نویسی این مرورگر خود را سهیم کند. بنابراین تجهیز امنیتی گوگل کروم با سرمایه مناسب گوگل و توسعه گری کدباز در دسترس می باشد. اما آیا مرورگر فایرفاکس این برتری را در گذشته به کاربران معرفی نکرد؟
گوگل ادعا کرده است که مرورگر جدیدش بسیار سریعتر و قابل‌اطمینان تر از هر مرورگر دیگر تا به امروز است. نکته جالبی که در مورد این مرورگر وجود دارد این است که هر برگه (tab) پردازش جدای از دیگری دارد و در صورت کرش کردن یک صفحه، بقیه صفحات جدا گانه بارگذاری می‌شوند و کل مرورگر هنگ نمی‌کند. همچنین این مروگر تحت موتور جاوا اسکریپت V8 اجرا می‌شود.

قابلیت های كلیدی نرم افزار Google Chrome :

- سرعت بالا در بارگزاری صفحات
- دارای قابلیت ‏Tabbed Browsing (باز شدن تمام صفحات در یك صفحه)
- امنیت بالا در محیط نا امن اینترنت
- جلوگبری از خطرات احتمالی Spy-Ware ها و دزدان
- جلوگیری از باز شدن صفحات تبلیغاتی بی مورد (PopUp - Blocker)
- محافظت از پسوردها و رمز های عبور خصوصی و امنیتی
- زیبایی در طراحی
- دارای پوسته های مختلف
- پشتیبانی از تمام نسخه های ویندوز از جمله ویندوز ویستا
- و ....

Google Chrome 3.0.195.3 Beta


Google Chrome 3.0.195.3 Beta | 10.51MB


در زیر به برخی از ویژگی های این مرورگر میپردازیم:

1) سال‌ها مردم با خود فکر می‌کردند که آیا بالاخره گوگل مرورگر خود را منتشر خواهد کرد. و اکنون می بینیم که چنین شد. آن هم چه مرورگری! Chrome نرم‌افزار متن باز این غول اینترنتی است که با استفاده از آن می‌توان به همان سادگی که امروزه از اینترنت استفاده می‌شود، جستجوهای اینترنتی را هم انجام داد.

2) Chrome نیز درست مثل فایرفاکس 3 و Microsoft IE8 Beta 2، به طور خودکار URLهایی که شما در browser history خود تایپ می‌کنید را کامل می‌کند. گوگل از این هم فراتر رفته، «ترکیب جستجوی اینترنتی با browser history»؛ آن‌ها این قابلیت را "Omnibox" نامیده اند.

3) وقتی شما یک tab تازه در Chrome باز می‌کنید، با بیش از 9 سایت معروف دیگر که به آن سر زده‌اید نیز روبرو خواهید شد. علاوه بر این لیستی از آخرین search history به همراه بیش‌ترین bookmark های خود خواهید داشت. همچون Omnibox، آخرین سایت‌های اینترنتی که وارد آن شده باشید در domain سطح بالایی حاضر می‌شوند.

4) یکی از تغییرات مثبت در Chrome، مربوط به موضوع "استقلال کامل tab"ها است. نه تنها در این مرورگر هر tab استقلال خود را حفظ کرده است، بلکه tabها از یکدیگر تفکیک‌ناپذیر هم شده اند. به عبارت دیگر، می‌توان یک tab واقع در این مرورگر را متوقف کرد بدون این که تمام مرورگر متوقف شود. شما می‌توانید با عمل drag کردن، آن ها را به هر جای دسک‌تاپ که می خواهید، منتقل نمایید.

5) وقتی یک tab بی‌حرکت مانده اما در عین حال از کار نیافتاده است (هَنگ کرده است)، گوگل سریعا یک task manager ایجاد کرده و به شما این اجازه را می‌دهد تا بدون این که نیازی به بستن tab یا مرورگر داشته باشید، این مشکل را رفع نمایید.

6) در Chrome هم شما می‌توانید كد منبع صفحات (page source) را ببینید، اما گوگل روش قبلی را به کل کنار گذاشته است. کنترل کننده (inspector)، کدهایی را نمایش می‌دهد که روی هر صفحه با رنگ‌های مختلف و جزئیات متعدد استفاده شده‌اند.

7) مانند جستجوی “InPrivate” که روش مورد استفاده در IE8 beta 2 است، جستجوی “Incognito” در Chrome نیز به شما اجازه خواهد داد در اینترنت به گردش بپردازید بدون این که هیچ history از خود پشت سر گذاشته باشید. از جمله موارد قابل استفاده عبارت است از: به اشتراک‌گذاری یک رایانه در منزل و خرید برای یکی از اعضای خانواده که ممکن است از همان رایانه استفاده کند. این گونه جستجو، به جستجوی “porn mode” نیز شهرت دارد.

8) مانند IE8، مرورگر Chrome نیز server domain  را به صورت درشت (boldface) نمایش می‌دهد؛ بدین ترتیب برای شما نشانه‌هایی از سایت‌هایی که ممکن است برایتان خطرناک باشد را به نمایش می‌گذارد. به عنوان مثال، اگر شما در حال انجام یک مزایده آنلاین از طریق این سایت بوده و در همان حین خطری نیز شما را تهدید کند، کلمه  "eBay" می‌تواند برای هشدار به شما برجسته و درشت شود.

9) همچون مرورگرهای رقابتی، Chrome  نیز tabهایی را از خارج سیستم وارد خواهد کرد. Chrome آن tabهایی که از نظر او مهم هستند را وارد می‌کند مانند: موزیلا فایرفاکس 3؛ اما Internet Explorer هرگز.

10) روش “add new bookmark” در Chrome، روشی آشنا خواهد بود. روشی که از موزیلا فایرفاکس به عاریه گرفته شده است. اما برخلاف فایرفاکس 3، Chrome گزینه‌ای که بتوان با آن bookmarkهای شما را ضمیمه کرد ندارد.

برای دانلود از لینک های زیر استفاده کنید.

نوع مطلب : نرم افزار کامپیوتر، 
برچسب ها : Google Chrome 3.0.195.3 Beta، Google Chrome، اینترنت، نرم افزار، نرم افزار اینترنت، مرورگر اینترنت، مرورگر، اینترنت اکسپلرر، موزیلا، اپرا، گوگل کروم، ابزار اینترنتی، دانلود، دانلود نرم افزار اینترنت، دانلود رایگان، دانلود نرم افزار اینترنتی، دانلود نرم افزار،
لینک های مرتبط :

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
بالای صفحه
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات